Monoblok Panjur Sistemleri
Dış cephede mimari estetiği bozmayan, pencere ile birlikte monte edilecek şekilde tasarlanmış bir panjur sistemidir. Bu sistemde panjur kutusu iç cephede yer aldığından, dış cephe yapısındaki mimari estetik,hiçbir şekilde bozulmamaktadır. Motorlu ve manuel olarak iki ayrı tipte uygulanır.

Monoblok Panjur Sistemleri


Dıştan Takma Panjur Sistemleri
Dıştan Takma Panjur Sistemi, binaların dış cephesindeki mevcut kapı ve pencerelere sonradan monte edilebilen panjur sistemidir. Panjur kutuları dışarıdan görülür ve duvar dışına taşma yapabilir. Pencere ile birlikte montaj yapılabileceği gibi, sonradan da mevcut pencereler üzerine uygulanabilir. Bu sistemde panjurlar yeni inşa edilen binalarda olduğu kadar yapımı bitmiş binalarda da rahatlıkla uygulanabilir. Tercihlere göre kordonlu veya motorlu olarak uygulanmaktadır. Dıştan takma panjur sistemlerinin uzaktan kumandalı, manuel, motorlu ve grup kontrol sistemli kullanım imkânı sunan seçenekleri bulunmaktadır.

Dıştan Takma Panjur Sistemleri


Makaslı Panjur Sistemleri
Panjur mekanizmalarında kullanılan en son yenilik motor ve kontrol üniteleri olmasına karşın,farklı taleplere göre manuel panjur uygulamaları yapılmaktadır.Ayrıca makaslı olması istenen panjur sistemleri de manuel uygulamak zorundadır.Makaslar açık konumda iken panjurlar sağlıklı çalışmaz ve panjuru açmaya veya kapatmaya çalışmak sorunlar çıkartabilir.

Makaslı Panjur Sistemleri


Otomatik Kepenk Sistemleri
Otomatik Kepenk Sistemleri elektrikli bir motor aracılığıyla çalışır. Kepenkler kullanıcının bir düğmeye basması veya uzaktan kumanda aracılığıyla açılıp kapanabilir.
Bu sistem Otomatik Kepenklerin yukarı ve aşağı hareket etmesine izin veren bir döngüsel hareket sağlar. İstendiği takdirde manuel kontrol de sağlanabilir.

Otomatik Kepenk Sistemleri