Awesome Image

Manuel Panjur Sistemleri

Manuel Panjur Sistemleri

Manuel panjurlar uzun yıllardır kullanılan, sarmal panjur sistemlerinin ilk üretilen modelleridir. İpli panjur ve Makaralı panjur diye de bilinir. Manuel panjurların otomatik panjurlardan tek farkı motorlu kontrol sistemi kullanılmadan, ip ve makara sistemiyle elle indirilip kaldırılmasıdır. Bunun dışında alüminyum poliüretan dolgulu profiller, alüminyum kutular, alüminyum yan kapaklar ve alüminyum dikmeler gibi kullanılan malzemeler aynıdır. Manuel panjurlarda lamellerin sarıldığı tamburun baş tarafında bir kasnak bulunur. Bir ucu kasnağa diğer ucu da yaylı makaraya bağlı olan çeki ipinin makaraya sarılması ve bırakılması ile panjur kaldırılıp indirilebilmektedir. Otomatik panjurlarda motorun yaptığı sarma-bırakma işlemi manuel panjurlarda insan gücüyle yapılmaktadır. Eskiye nazaran ipli panjurların da kullanımı daha kolay olsa da motorlu panjurlar daha çok rağbet görmektedir.

Panjural Bayisi Olmak İçin Hemen 02126985536'yi ya da size en yakın bölgeyi arayın, Sizde bayiliklerimizin fırsatlarından faydalanın!>

Awesome Image

Manuel Panjur Özellikleri

İster otomatik ister manuel panjur kullanın, panjurların size sağlayacağı birçok ortak faydadan aynı şekilde yararlanabilirsiniz. Panjurların ısı yalıtımı, enerji verimliliği, güneş koruması, güvenlik ve mahremiyet sağlaması, estetik görünüm gibi pek çok faydası vardır. Otomatik panjur yerine manuel panjur taktırmak için birkaç tercih sebebini de şöyle sıralayabiliriz:
Manuel panjurlar fiyat avantajı sağlar. Motorlu panjurlara göre biraz daha ucuzdur. Elektriğe ihtiyaç duyulmadığı için her yerde kullanılabilir. Elektriğe ulaşımı olmayan yada sık elektrik kesintisi, voltaj düzensizlikleri yaşanan küçük ve ücra yerleşim yerlerinde kullanmak için ipli panjurlar idealdir.
Motor veya kumanda gibi üniteleri olmadığı için arıza olasılığı ve tamir gereksiniminiz daha azdır. Daha uzun süre sorunsuzca kullanılması mümkündür. Günlük kullanım açısından dezavantajlı olsa da yazlık gibi süreli kullanımda olan binalar için daha uygun olabilmektedir.
Manuel Panjurlarda da monoblok, dıştan takmalı ve gizli panjur sistemleri kullanılır. Yine çok çeşitli malzeme seçeneği bulunmaktadır. İhtiyacınıza ve zevkinize uygun bir model mutlaka vardır.

Panjural Bayisi Olmak İçin Hemen 02126985536'yi ya da size en yakın bölgeyi arayın, Sizde bayiliklerimizin fırsatlarından faydalanın!

Awesome Image

Manuel Panjurların Avantajları

Düşük maliyet: Manuel panjurlar, diğer panjur çeşitlerine göre daha uygun fiyatlıdır. Kolay kurulum: Manuel ipli panjurların kurulumu oldukça kolaydır ve profesyonel bir montaj gerektirmez. Kullanım kolaylığı: İpli panjurların açılıp kapatılması kolaydır ve bir ip veya zincir kullanarak kontrol edilebilir.
Dayanıklı: İpli panjurlar genellikle alüminyum veya PVC malzemelerden yapılmıştır ve bu nedenle dayanıklıdır ve uzun ömürlüdür.
Enerji tasarrufu: İpli panjurlar, pencereye yerleştirildiklerinde güneş ışınlarının etkisini azaltarak, evin içindeki sıcaklığın daha düşük kalmasına yardımcı olur ve bu da enerji tasarrufuna yol açar. Güvenlik: İpli panjurlar, pencerenin veya kapının dışında olduğundan, evin güvenliğini artırabilir ve hırsızların evin içine girmesini zorlaştırabilir.
Estetik: İpli panjurlar, evin dış görünümünü iyileştirir ve çeşitli renk ve desen seçenekleri sayesinde evin tarzına uygun bir görünüm sağlar.

Panjural Bayisi Olmak İçin Hemen 02126985536'yi ya da size en yakın bölgeyi arayın, Sizde bayiliklerimizin fırsatlarından faydalanın!>