Awesome Image

Panjur Sistemleri Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey!

Panjur Sistemleri

Ev, iş yeri, ofis gibi yerlerde panjur kullanımları son zamanlarda oldukça artış göstermiştir. Çünkü panjur sistemleri kullanıcılara birçok avantaj sunarken konforu da üst düzeyde sağlamaktadır. Fakat yine de panjur sistemleri noktasında alacaklar için bir rehber niteliğinde yazı hazırladık. Dolayısıyla tüm soru işaretlerinize yanıt vermeye çalışacağız.
Panjur Çeşitleri Nelerdir?
Panjurlar çalışma sistemi olarak ikiye ayrılır. Bunlar; manuel panjur ve otomatik panjur sistemleridir. Manuel panjurları elle kontrol ederken, otomatik panjurları bir buton yardımıyla veya uzaktan kumanda ile hareket ettirirsiniz.
Panjur Nerede Kullanılır?
Panjur güneş ışınlarını engellemek veya güvenlik önlemleri gibi çeşitli sebeplerle kullanılır. Kullanım alanları ise şunlardır:
Depo ve iş yerlerinde güvenlik önlemi son derece işlevseldir. Garaj kapılarında, pencerelerde kullanımı çok yaygındır. Genel olarak ev, iş yeri, mağaza, ofis gibi mekanlarda gerek estetik gerekse de işlevsellik için çok sık tercih edilmektedir.

Panjural Bayisi Olmak İçin Hemen 02126985536'yi ya da size en yakın bölgeyi arayın, Sizde bayiliklerimizin fırsatlarından faydalanın!


Awesome Image

Pencere Panjur Sistemi Güvenli mi?

En sık sorulardan biri motorlu panjurların olası hırsızlığa karşı güvenli olup olmadıklarıdır. Bu noktada güvenlik açısından baktığımızda hırsızlık vakalarına tam olarak engel olur diyemeyiz. Fakat caydırıcılık açısından işlevseldir. Diyelim ki evinize girmek isteyen bir hırsız var. Motorlu bir panjuru aşağı yukarı hareket lamellerini en fazla 15-20 cm. yukarıya kaldırabilirsiniz. Hırsız ise levye veya tornavida gibi aletlerle lamelleri yan raydan çıkarabilir. Fakat bunu yaparken oldukça ses çıkaracaktır. Bu da caydırıcılık oluşturup güvenliğiniz arttırır.
Panjur Sıcağı Keser mi?
Panjur sistemleri güneş ışınlarına karşın etkin koruma sağlar. Kapalı konuma getirdiğinizde eşyalarınıza, mor ötesi UV ışınlarına karış mükemmel koruma sağlar. Ayrıca sıcak hava girmesini engeller. Çünkü ısı yalıtım özelliği vardır.
Panjur Soğuğu Engeller mi?
Panjur sistemleri sizi sıcağa karşı koruduğu gibi soğuğa karşı da korur. Isı yalıtımı yazın sıcaktan, kışın soğuktan korur. Olumsuz hava şartlarında meydana gelecek yağmur, kar, dolu, rüzgar gibi durumlara karşı pencerelerinizi koruyarak evinize soğuk girmesini önler.


Panjural Bayisi Olmak İçin Hemen 02126985536'yi ya da size en yakın bölgeyi arayın, Sizde bayiliklerimizin fırsatlarından faydalanın!

Awesome Image


Otomatik Panjur Neden Bozulur?

Otomatik panjur arızaları genellikle kullanım hatasına dayanmaz. Bu arıza sebeplerinden bazılarını şöyle sıralayabiliriz:
Yükle gelen elektrik sonucu motoru yanabilir. Motorun 7-10 yıl gibi süredir aktif olarak çalışması sebebiyle ömrünü doldurması.Montaj hatalarına bağlı olarak kablo bağlantılarının gevşek veya yanlış bağlanması.Eğer motor aşağı doğru inerken altında bir nesne olduğu halde aşağı indirmeye çalışırsanız, askılıklar yerinden kopacaktır. Bu arıza kullanım hatasından kaynaklanan bir arıza sebebidir.

Panjural Bayisi Olmak İçin Hemen 02126985536'yi ya da size en yakın bölgeyi arayın, Sizde bayiliklerimizin fırsatlarından faydalanın!